Akordeon | fot. Pixabay

26 lipca około godziny 20.00 przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu zatrzymany został 39-letni Piotr W. W kierowanym przez niego samochodzie, na tylnym siedzeniu, ujawniono ponad kilogram amfetaminę, natomiast w bagażniku pojazdu znaleziono 40 tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił Piotrowi W. dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Drugi zarzut dotyczy natomiast niezastosowania się do orzeczonego wobec niego przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prokuratura wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy i 28 lipca  Sąd taki środek zastosował.

W czasie przeszukania mieszkania podejrzanego w akordeonie znaleziono pieniądze. Diler schował tam 161 tysięcy złotych oraz 103 tysiące euro. Znalezione pieniądze zabezpieczone zostały tytułem zabezpieczenia na poczet grożących podejrzanemu kar o charakterze majątkowym, przepadku oraz kosztów postępowania.

Postępowanie znajduje się we wczesnej fazie i planowane są dalsze czynności.

Przeczytaj również: