Kobieta z alkoholem | fot. Pixabay

Kara do 2 pozbawienia wolności grozi 18–latkowi, który podał 13–latce alkohol. Dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego trafiła do szpitala, a młody mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został w czwartek około godz. 20:00 poinformowany o nastolatce, która w gminie Zalewo leży na jednym z boisk, najprawdopodobniej w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i dotarli do nieprzytomnej dziewczynki. Na miejscu przebywały także koleżanki nastolatki i jej matka.

Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia przetransportował 13–latkę do szpitala. W tym czasie policjanci ustalili, że młoda mieszkanka powiatu iławskiego alkohol dostała od swojego 18-letniego znajomego. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Jak wykazały wykonane badania, 13-latka miała aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 18-letniemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, któremu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Takiej karze podlega każdy, kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju.

Przeczytaj również: