fot. Policja

Pod znacznym wpływem alkoholu był 60-latek, który uciął sobie drzemkę na trawniku przy jednym z rond w Chojnicach. Policjanci obudzili chrapiącego mężczyznę. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności.

W tym tygodniu, policjanci pełniący służbę na terenie miasta Chojnice zostali poinformowani, że przy jednym z rond leży mężczyzna, które może potrzebować pomocy. Po otrzymaniu takiej informacji mundurowi natychmiast ruszyli, aby udzielić pomocy leżącemu na trawniku mężczyźnie.

Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. W momencie kiedy podeszli do niego to od razu poczuli silny zapach alkoholu. Obudzili go i sprawdzili, czy przypadkiem mu nic nie dolega, po czym wylegitymowali. Okazało się, że jest to 60-latek, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. Sprawdzenie danych mężczyzny w systemach policyjnych wykazało, że jest on poszukiwany listem gończym i powinien zostać doprowadzony do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, skąd następnego dnia został przewieziony do zakładu karnego.

Przeczytaj również: