Zatrzymany sprawca strzelaniny | fot. Policja

Policjanci zatrzymali 27-letniego Przemysława M, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do działań wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny. Zatrzymany nie miał najmniejszych szans w starciu z policjantami Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.

Samo zdarzenie miało miejsce 7 lipca w Markach. Wtedy to, podczas spotkania na prywatnej posesji doszło do sprzeczki, jeden z mężczyzn wyjął broń i postrzelił 30 latka w brzuch. Zarówno pokrzywdzonemu jak i jego partnerce przydzielono policyjną ochronę. Do sprawy zaangażowano policjantów wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, Komendy Stołecznej Policji. Działania operacyjne wykazały blisko trzydzieści adresów pod którymi mógł ukrywać się mężczyzna. W sprawdzeniach udział brali m.in. policyjni antyterroryści, wykorzystując śmigłowiec.

Równolegle prowadzone były działania śledczych przy nadzorze Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Ostatecznie 27-letniego Przemysława M. zatrzymano w poniedziałek na ul. Szwedzkiej. Działania miały charakter dynamiczny. Mężczyzna nie miał najmniejszych szans w starciu z policjantami. Prokuratura będzie wnioskować o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na tym nie koniec. Do sprawy śledczy zabezpieczyli m.in. pistolet skorpion. Nad sprawą w dalszym ciągu pracują policjanci Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.