Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi W., który dokonał zabójstwa swojej konkubiny. Całemu zdarzeniu przyglądała się 2-letnia córka pary.

Do zbrodni doszło 12 lipca w godzinach wieczornych w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, kiedy Marcin W. ugodził nożem swoją konkubinę powodując jej zgon.

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Policji, którzy dokonali zatrzymania sprawcy. Wezwano również zespół Pogotowia Ratunkowego. Lekarz pomimo podjętej próby reanimacji stwierdził zgon kobiety.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli wiele śladów oraz odnaleźli nóż, którym posłużył się sprawca. Po zatrzymaniu podejrzanego okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W czasie zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się dwuletnia córka podejrzanego i pokrzywdzonej. Dziecko nie odniosło obrażeń, zostało przewiezione do szpitala w celu obserwacji. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze Wydział Rodzinny i Nieletnich ustanowił pieczę zastępczą dla dziecka.

13 lipca  Marcin W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, który to czyn zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i 14 lipca zastosował wobec 35-latka izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

W sprawie przeprowadzono między innymi oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano część świadków. W dniu 16 lipca 2018 roku przeprowadzona została sekcja zwłok pokrzywdzonej. Jej wstępne wyniki potwierdzają dotychczasowe ustalenia Prokuratury.

Jak ustalono Marcin W. był w przeszłości kilkakrotnie karany sądownie, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.