Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja Wirtualnego Nowego Dworu, poszukiwana od tygodnia Marta B. z Wągrodna nie żyje. Jej ciało zakopane było niedaleko domu zaginionej. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

W akcji poszukiwawczej wzięła udział Jednostka OSP Ratownictwa Wodnego z Modlina Twierdzy do przeszukania akwenów wodnych. W poszukiwaniu uczestniczyli także strażacy Legionowa wraz ze specjalistycznym sonarem. W tym samym czasie policja do poszukiwań zadysponowała śmigłowiec z Komendy Głównej, a sekcja poszukiwawcza wraz ze strażakami z okolicznych jednostek OSP przeszukiwała pobliskie tereny.

We wtorek na terenie Wągrodna i okolic prowadzono poszukiwania zaginionej Marty B. W pewnym momencie jeden ze strażaków, niedaleko domu zaginionej natrafił na wysypaną świeżą ziemię. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że uwarstwienie gleby jest nienaturalne. Na miejsce wezwano przewodnika z psem, który potwierdził, że pod ziemią znajduje się ciało.

– Otrzymaliśmy informację, że pod warstwą luźnej ziemi mogą znajdować się zwłoki. Na miejsce wezwano prokuratora – mówi Kryminalnej Polsce podkomisarz Szymon Koźniewski, rzecznik policji w Nowym Dworze Mazowieckim. – W tej chwili nie mogę potwierdzić, że jest to ciało zaginionej, lecz wiele na to wskazuje. Będą przeprowadzane czynności identyfikacyjne – dodaje.

Jak udało się dowiedzieć Kryminalnej Polsce, rodzina naciskała by poszukiwania prowadzone były w okolicach domu. Bliscy kierowali się przy tym wskazówkami uzyskanymi od osoby zajmującej się poszukiwaniami zaginionych – Kamili M.

źródło: Wirtualny Dwór Mazowiecki / Warszawa w Pigułce / Kryminalna Polska