Tragiczny wypadek w Koryczanach | fot. Policja

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek w Koryczanach. W grupę pieszych wjechał samochód osobowy. 13-letnia dziewczyna poniosła śmierć na miejscu.

Po 1.30 w miejscowości Koryczany dwie osoby dorosłe i cztery nastolatki poruszały się lewą krawędzią jezdni w kierunku Żarnowca. W tę samą stronę jechał 19-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego wraz z czterema pasażerami. Powadzony przez niego opel astra wjechał w grupę pieszych.

Policyjny patrol bardzo szybko pojawił się na miejscu zdarzenia. Mundurowi przejęli czynności reanimacyjne, które prowadzone były przez kierowcę. Niestety, pomimo podjętych działań, nie udało się uratować 13-letniej mieszkanki powiatu zawierciańskiego.

Jej rówieśnica została przetransportowana przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Trafił tam również 45-letni mężczyzna i jego 13-letnia córka. Dwie pozostałe osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń. Młody kierowca był trzeźwy.

Teraz zawierciańscy śledczy będą ustalali dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia. O losie 19-latka zadecyduje prokurator, pod którego nadzorem prowadzone jest śledztwo. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia.