Wąż | fot. Pixabay

Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej trwają poszukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. W poszukiwania zaangażowane są policja, straż pożarna oraz Fundacja Animal Rescue.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wszczęła dochodzenie z artykułu 160 kodeksu karnego, który brzmi – kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

– Komendant powiatowy rozesłał do wszystkich jednostek w kraju telefonogram z prośbą o informacje o osobach, które mogą posiadać takie zwierzęta. Policjanci będą starali się dotrzeć do tych osób, żeby zweryfikować, czy zgadza się stan liczbowy posiadanych gadów – tłumaczy w rozmowie z portalem gazeta.pl Jarosław Sawicki z komendy powiatowej policji w Piasecznie, która prowadzi dochodzenie.

Policja w rozmowie z Warszawą w Pigułce ostrzega by nie próbować samemu łapać gada, bo i takie próby były już podejmowane. Najlepiej zostawić to specjalistom. Po deszczu ślady zostały zmyte, a odławiacze oznaczyli teren, by nie niszczyć ich pracy najlepiej trzymać się z daleka.

Każdy, kto ma informację o zwierzęciu bądź informacje dotyczące jego ucieczki, jest proszony o kontakt z Policją pod numerem (22) 604 52 13 lub Fundacją Animal Rescue Polska – (22) 350 66 91

źródło: Warszawa w Pigułce