Zatrzymano znanego zawodnika MMA | fot. Policja

Policjanci szczecińskiego CBŚP rozbili gang działający na terenie Szczecina. Zatrzymano 4 osoby, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej a także o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. 2 osoby są podejrzane o kierowanie tą grupą. Zabezpieczono m. in. noże, maczety, pałki, siekiery oraz paralizator.

W trakcie działań policjanci CBŚP oraz antyterroryści z BOA KGP i SPAP, dokonali dynamicznych zatrzymań osób podejrzanych. Z ustaleń policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji i prokuratorów wynika, że gang, mógł działać od 2015 roku do 2017 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej a także o popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu – rozboje, wymuszenia rozbójnicze oraz pobicia.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przestępstwa były popełniane względem osób wchodzących w skład innych grup przestępczych, mogących stanowić konkurencję dla gangu, którego członkami były osoby zatrzymane. Na miejscu przeprowadzonych czynności policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli przedmioty, których użycie w sposób niezgodny z prawem, mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu innych osób np. noże, maczety, palki teleskopowe, siekiery a także paralizator.

Jednym z zatrzymanych jest zawodnik MMA znany z KSW, Rafał M. ps. Kulturysta. – Wszystkie przedmioty, które zabezpieczyła Policja są dozwolone. Prawo nie zabrania posiadania żadnego z nich. Czy to, że mam w spodniach to, co każdy mężczyzna, oznacza, że jestem gwałcicielem? – mówi Kryminalnej Polsce bliski znajomy Rafała M. – Każdy z tych przedmiotów został nabyty legalnie. Część w sklepie wędkarskim, a część poprzez internet, na jednym z bardziej znanych portali z militariami – dodaje.

Część mediów donosiła wczoraj o tym, że Kulturysta miałby przemycać narkotyki. Nie potwierdza tego jednak prokuratura. – Jestem zaskoczony doniesieniami innych mediów, które piszą o przemycie niedozwolonych środków. On nigdy się tym nie zajmował i zawsze stronił od tego typu biznesów. Gardził ludzmi którzy się tym zajmują. Rafał jest dobrym chłopakiem. Zawsze, gdy byłem w kryzysowej sytuacji, on, jako jeden z nielicznych nigdy mi nie odmówił pomocy – kwituje znajomy zatrzymanego.

Łącznie policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 4 osoby, w tym 3 Polaków i 1 obywatela Ukrainy. W szczecińskiej Prokuraturze Krajowej podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej a także rozboju, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pobicia, w tym pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dwie z nich podejrzane są o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Całość materiałów jest obecnie analizowana. Wobec osób podejrzanych prokurator planuje wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Przeczytaj również: