Katowiccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tragedii rodzinnej, do jakiej doszło na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Pod blokiem znaleziono ciało 27-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej wyskoczył przez okno, natomiast w mieszkaniu odkryto zwłoki jego 69-letniej matki.

We wtorek około 23.00 policjanci z Katowic zostali powiadomieni przez świadków o tym, że z mieszkania przy ulicy Tysiąclecia wypadł mężczyzna. Niestety, 27-latek poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalili mieszkanie, z którego mężczyzna najprawdopodobniej wyskoczył. Drzwi były jednak zamknięte.

Gdy weszli do środka, odkryli ciało 69-letniej kobiety. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a obecny prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. – Zostało wszczęte śledztwo. Zlecono dwie sekcje zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej. Wstępna wersja jest taka, że było to tzw. rozszerzone samobójstwo, ale musimy poczekać na wstępne wyniki sekcji zwłok – przekazała prokurator Aneta Paciorek, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód.