fot. flickr

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o gwałt. Mężczyzna, po tym jak usłyszał zarzuty, trafił już do aresztu. Zatrzymanie podejrzanego było wynikiem intensywnych działań operacyjnych funkcjonariuszy, ponieważ pokrzywdzona była w stanie przekazać jedynie dość szczątkowe informacje na temat sprawcy.

Pokrzywdzona podczas zgłoszenia opowiedziała wrocławskim policjantom o tym, co się wydarzyło w nocy. Kobieta w godzinach wieczornych odwiedzała różne miejsca w centrum miasta. W jednym z nich poznała obcego jej mężczyznę. Następnie w jego towarzystwie spędziła część wieczoru, a później wsiadła z nim do samochodu, po tym jak zaproponował, że odwiezie ją do domu. Niestety mężczyzna wywiózł pokrzywdzoną w nieznany jej rejon, gdzieś na obrzeżach miasta i tam według jej relacji doszło do przestępstwa.

Policję zawiadomili znajomi kobiety widząc, w jakim jest stanie, gdy dotarła do ich mieszkania. Niestety pokrzywdzona mogła jedynie przekazać policjantom szczątkowe informacje dotyczące okoliczności zdarzenia i napastnika. Pamiętała markę samochodu i fakt, że był to nieduży pojazd w ciemnym kolorze. Nie wiedziała jednak, w jakie miejsce została przez sprawcę wywieziona.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście od razu przystąpili do działań, mających na celu ustalenie sprawcy przestępstwa. Policjanci dotarli m.in. do monitoringu z centrum miasta i tego na trasie przejazdu. Następnie łącząc szczątkowe informacje i gromadzone fragmenty układanki w jedną całość, funkcjonariusze zawęzili obszar poszukiwań samochodu sprawcy.

W wyniku podjętych intensywnych czynności operacyjnych, policjanci namierzyli pojazd opisywany przez kobietę, będąc już o krok od zatrzymania podejrzanego. 37 – letniego mieszkańca Wrocławia zatrzymali chwilę później. Na podstawie zebranego materiału, usłyszał on już zarzut dokonania zgwałcenia i decyzją sądu, który zapoznał się z zebranymi materiałami, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Teraz za czyn, o który jest podejrzany, w świetle przepisów kodeksu karnego, grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.