Funkcjonariusze CBA | fot. CBA

Agenci CBA zatrzymali biznesmena, który powoływał się na wpływy w służbach specjalnych i miał doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GetBack SA.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali biznesmena, który działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej m.in. wspólnie i w porozumieniu z byłym Prezesem Zarządu GetBack SA oraz byłym dyrektorem zarządzającym GetBack SA. Według nieoficjalnych informacji PAP zatrzymany to biznesmen Radosław K.

Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzuty. Ustalenia CBA i prokuratury wskazują, że biznesmen powołując się na wpływy w służbach specjalnych, w zamian za korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 3 mln zł w gotówce, miał podjąć działania celem spowodowania przeprowadzenia m.in. przeszukania w siedzibie większościowego akcjonariusza spółki GetBack SA. To z kolei miało doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących tego akcjonariusza.

Aby ustalone pieniądze mogły zostać wypłacone zawarto pozorną umowę „o świadczeniu usług”. Do nielegalnych działań, będących przedmiotem zarzutów, doszło w pierwszej połowie 2018 roku.

Czynności w tym wielowątkowym śledztwie trwają. Analizowany jest materiał dowodowy, ujawniane nowe okoliczności sprawy. Niewykluczone kolejne zatrzymania i zarzuty.

Przeczytaj również: