fot. CBA

Służby przeszukały siedziby kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw. Nielegalne działania firm naraziły Skarb Państwa na straty przekraczające 70 milionów złotych.

Realizowane czynności mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju od listopada 2015 do marca 2017 roku i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. Nielegalne działania naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno – Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeszukało 40 miejsc, gdzie zabezpieczono dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

Przeczytaj również: