Złodziejki z Gdańska | fot. Policja

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży telefonu przez dwie kobiety, które 18 czerwca wykorzystały nieuwagę pokrzywdzonej i ukradły z jej torebki telefon o wartości ponad 850 złotych. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują wizerunki dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.

18 czerwca przy ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku dwie kobiety wykorzystały nieuwagę klientki lokalu i jedna z nich ukradła z niezamkniętej torebki telefon, druga z kobiet w tym czasie zasłaniał ją aby ukryć fakt kradzieży.

W związku z tą sprawą, funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z wizerunkiem dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.

Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety, lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt na nr (58) 328-45-40  lub na numer telefonu oficera dyżurnego (58) 328-44-22 lub na numer alarmowy 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.