Przemoc | fot. Pixabay

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego interweniowali w sprawie awantury domowej. Dwóch dorosłych mężczyzn pokłóciło się z matką, bo ta nie chciała dać im pograć na konsoli. W trakcie sprzeczki kobieta została uderzona przez synów drzwiami w głowę.

Podczas codziennej służby mundurowi realizują ustawowe obowiązki ochrony życia i zdrowia ludzi oraz pilnują bezpieczeństwa i porządku publicznego. Powody policyjnych interwencji są różne. Do awantury może doprowadzić nawet najdrobniejsza rzecz, a funkcjonariusze nigdy nie są w stanie przewidzieć co ich czeka na miejscu zgłoszenia.

Do jednej z takich interwencji doszło na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Pod wskazany adres pojechali policjanci. W rozmowie z uczestnikami mundurowi ustalili, że dwóch 23-latków zamknęło matkę w pokoju i nie chcieli jej wypuścić z pomieszczenia.

Pomiędzy synami, a kobietą doszło do sprzeczki o konsolę. Kiedy matka nie wyraziła zgody na grę, wywiązała się awantura podczas której doszło do przepychanki. Kobieta została uderzona drzwiami w głowę. Całe szczęście zgłaszająca nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zajścia byli nietrzeźwi. Policjanci przeprowadzili ze zwaśnionymi osobami rozmowę i pouczyli o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania.