Balkon | fot. Pixabay

Dzięki szybko przekazanej przez świadków informacji o tym, że z okna na trzecim piętrze wyrzucono psa, mundurowi zatrzymali oprawcę, a zwierzęciu zapewniono pomoc weterynarza.

We wtorek, około 19.00 policjanci zostali wezwani na ulicę Gagarina w Jastrzębiu, gdzie według zgłoszenia z mieszkania na trzecim piętrze został wyrzucony pies. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wyrzucił psa celowo z okna. We wskazanym mieszkaniu policjanci zastali 42-letniego, pijanego mężczyznę, który oświadczył, że właścicielem psa jest córka jego konkubiny, a pies sam wyskoczył z okna. Badanie trzeźwości sprawcy wykazało w jego organizmie 3,3 promila alkoholu.

Do mieszkania przybyła właścicielka poszkodowanego psa, która dodała, że sprawca interwencji wielokrotnie znęcał się nad psem, nie karmił go i bił. W efekcie mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi do 2 lat więzienia.

Wyrzucony pies został zabrany do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu pomocy. Owczarek niemiecki doznał urazu żeber i tylnej łapy.