fot. Policja

Policjanci CBŚP zatrzymali 10 osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i handlem dopalaczami. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi broń gazową, naboje, broń białą oraz środki odurzające.

Śledztwo dotyczy sprowadzania od 2014 roku we Wrocławiu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wyrabianie i wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla życia i zdrowia środków określonych jako preparat do czyszczenia obudów komputerów stacjonarnych i laptopów oraz pochłaniaczy wilgoci do komputerów.

7 marca na funkcjonariusze policji zatrzymali 10 osób, którym tego samego dnia przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji i wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji.

W trakcie dokonanych przeszukań w miejscach zamieszkania podejrzanych, użytkowanych przez nich lokalach i samochodach ujawniono i zabezpieczono między innymi broń gazową, naboje, broń białą oraz środki odurzające. Na poczet grożących kar majątkowych zabezpieczono pojazdy samochodowe oraz środki pieniężne.

Wobec pięciu osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec pozostałych pięciu, zastosowano środki o charakterze wolnościowym w postaci dozorów policji, zakazu opuszczania kraju i poręczeń majątkowych.

Aktualnie śledczy prowadzą postępowanie wobec 19 osób, w tym kierujących zorganizowaną grupą przestępczą jak i innych osób wchodzących w jej skład. Wobec 8 oskarżonych stosowane są tymczasowe aresztowania. Wobec 6 oskarżonych, którzy przyznawali się do popełnienia zarzucanych im czynów, zostały wydane prawomocne wyroki skazujące w trybie dobrowolnego poddania się karze.