Pobił i okradł 23-latkę | fot. Policja

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o kradzież rozbójniczą. Sprawca na peronie dworca PKP w Katowicach ukradł kobiecie portfel i 2 telefony, a gdy zażądała zwrotu, uderzył ją i uciekł.

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Do tego zdarzenia doszło 1 stycznia w godzinach pomiędzy 4.00 a 5.00 na dworcu PKP w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca na peronie przysiadł się do 23-latki. Po krótkiej rozmowie z kobietą, mężczyzna ukradł jej między innymi 2 telefony oraz portfel o łącznej wartości 470 złotych.

Gdy kobieta zażądała zwrotu rzeczy, mężczyzna uderzył ją i uciekł. Na szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Powiadomiła o zdarzeniu policjantów. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na nagraniu. Jednocześnie gwarantują anonimowość.