Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym | fot. Policja

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem około godziny 19:00. Osobowy Volkswagen wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Zginęły wszystkie 4 osoby, która znajdowały się w aucie. Na pytania o przyczyny i przebieg zdarzenia odpowie prowadzone śledztwo.

W Chmielowicach – jednej z podmiejskich dzielnic Opola, niewielka droga krzyżuje się z przejazdem kolejowy. Właśnie tam, we wtorek 27 lutego około godziny 19:00, miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Zginęły 4 osoby – wszyscy, którzy jechali osobowym samochodem.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, Volkswagen jechał z centrum Opola. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowy przy ul. Lipowej, wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Samochodem podróżowało 4 obywateli Ukrainy – mężczyzna i 3 pasażerki, w wieku od 19 do 55 lat.

W wyniku zderzenia z szynobusem, wszyscy zginęli na miejscu. W pociągu relacji Nysa – Opole było kilka osób. Na szczęście zarówno im, jak i maszynistom nic się nie stało – mogli bezpiecznie wrócić do domów. Teraz policyjni biegli z zakresu wypadków komunikacyjnych odtwarzają cały przebieg zdarzenia jak i wszystkie jego okoliczność.

Przeczytaj również: