Były policjant oskarżony o gwałt | fot. TVN24

Jest akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. Według prokuratury 39-latek zgwałcił na komisariacie kobietę. Mężczyzna był wówczas policjantem.

Do zdarzenia miało dojść w listopadzie zeszłego roku w komendzie w Brodnicy, woj. kujawsko-pomorskie. 25-latka została zatrzymana w związku z nakazem doprowadzenia jej do sądu w charakterze świadka. Do gwałtu miało dojść w toalecie, gdzie nie ma monitoringu.

Następnego dnia 25-latka złożyła zawiadomienie o gwałcie. Wezwano specjalistów z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych. Krzysztof G. jeszcze tego samego dnia został zawieszony w czynnościach w związku ze wszczętym postępowaniem dyscyplinarnym. Kilka dni później został wydalony z policji „ze względu na interes służby”.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę nie tylko o gwałt, ale także o przekroczenie uprawnień. – Akt oskarżenia dotyczy tego samego zarzutu, który został przedstawiony Krzysztofowi G. we wstępnej fazie śledztwa. Zarzut sprowadza się do przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej, a także przestępstwa zgwałcenia – mówi Alina Szram, prokurator rejonowy w Brodnicy.

źródło: WP / TVN24