Zatrzymani za zabójstwo Miłosza | fot. Policja

30 stycznia około godziny 20:00 w Krakowie doszło do ataku na 18-letniego mężczyznę. Jak ustalili śledczy, Miłosz został zaatakowany przez grupę około 10 zamaskowanych pseudokibiców ubranych w kurtki z emblematami kibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Napastnicy byli uzbrojeni w maczety i siekiery. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło, gdy 18-letni Miłosz stał ze swoimi dwoma kolegami. Bandyci zaatakowali jego, oszczędzając jego towarzyszy. Nastolatek próbował się chronić uciekając, a nawet chowając się za przechodzącą kobietą. Otrzymał jednak liczne ciosy nożami, maczetami jak i siekierą. Do szpitala trafił w stanie krytycznym. Lekarzom nie udało się utrzymać go przy życiu.

Według policji były to porachunki między pseudokibicami. Zaatakowany Miłosz był sympatykiem jednego z krakowskich klubów piłkarskich, był również wcześniej notowany. Bandyci, którzy go napadli, mieli na sobie emblematy przeciwnej drużyny.

Śledczy rozpatrują jednak kilka innych wątków, które mogły być przyczyną zajścia. Główny to rozliczenia narkotykowe, pojawia się także motyw osobisty – kłótnia o dziewczynę.

12 lutego Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie powołał zespół składający się z najbardziej doświadczonych policjantów z komórek operacyjnych i śledczych. Grupa ta została powołana do realizacji czynności wykrywczych w tej sprawie. Wynikiem pracy tej specgrupy i prokuratury jest ustalenie tożsamości sprawców oraz ich zatrzymanie.

Rankiem, 19 lutego, na polecenie prokuratury funkcjonariusze ze specgrupy wspomagani przez policjantów SPAP, weszli równocześnie do kilku mieszkań. W wyniku realizacji zatrzymano 4 mieszkańców Krakowa w wieku od 19 do 25 lat. Dzisiaj mężczyźni trafią do Prokuratury Rejonowej Kraków–Podgórze, gdzie po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych będą podejmowane decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych.

W dalszym ciągu prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania pozostałych współsprawców.

Przeczytaj również: