Inkubator | fot. Policja

Dramatyczne wydarzenia w Nowej Wsi (woj. kujawsko-pomorskie). Miesięczne niemowlę trafiło w ciężkim stanie do szpitala po tym, jak 36-letnia matka znęcała się nad nim fizycznie. Kobieta miała rzucać swoją maleńką córeczką o ziemię. 36-latka została zatrzymana.

– Dyżurny policji w Radziejowie otrzymał informację we wtorek około 5:15. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednej z miejscowości w gm. Piotrków Kujawski miesięczna dziewczynka jest nieprzytomna, wychłodzona i potrzebuje pomocy – mówi asp.szt. Marcin Krasucki z radziejowskiej policji

Na miejscu policjanci ustalili, że lekarze pogotowia udzielają pomocy dziecku, które zostało znalezione na polu w pobliżu domu. – Okoliczności, w jakich do tego doszło, są ustalane przez policjantów. Dziewczynka została przewieziona do szpitala – dodaje Krasucki. Niestety  dziewczynki nie udało się uratować.

Do sprawy zatrzymano 36-letnią matkę niemowlaka. Kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.