Zaginiony Piotr Kijanka | fot. Policja

Krakowska policja poszukuje dwóch świadków zaginięcia Piotra Kijanki z Krakowa. Na nagraniu z monitoringu widać dwóch pieszych, którzy feralnej nocy – 7 stycznia przechodzili obok zaginionego. Dwie osoby mijały zaginionego 34-latka dokładnie 27 minut po północy. Do tej pory Ci świadkowie nie zostali jednak przesłuchani i nie zgłosili się na policję. Funkcjonariusze proszą ich o kontakt.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zwracają się z apelem do osób, które 7 stycznia w godzinach 00:20 – 01:00 znajdowały się lub poruszały w rejonie Bulwaru Kurlandzkiego nad Wisłą, pomiędzy Mostem Kotlarskim a Dąbiem, o kontaktz Komendą Miejską Policji w Krakowie – tel. 12 615 26 44, 12 615 26 50 lub najbliższą jednostką Policji – tel. 997.

W tej sprawie przesłuchano dwóch rowerzystów, którzy minęli zaginionego Piotra Kijankę na wyżej opisanej trasie. Prezentujemy zapis monitoringu, na którym są uwidocznieni rowerzyści oraz zaginiony. Na  monitoringu uchwycono także dwóch pieszych, którzy szli  Bulwarem Kurlandzkim w kierunku mostu Kotlarskiego. Szczególnie te dwie osoby  proszone są o kontakt z KMP w Krakowie.

Przypomnijmy, zaginiony Piotr Kijanka, 6 stycznia około godziny 23:30 wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego: wzrost około 170 cm, waga 78 kg, szczupłej budowy ciała, oczy ciemne. Piotr Kijanka w dniu zaginięcia ubrany był w koszulkę koloru różowego, brązowe spodnie, ciemnozieloną kurtkę oraz jasnobrązowe buty sportowe marki „Timberland”.

źródło: Fakt24 / Policja