Pieniądze z gier planszowych | fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce i Krościenku (woj. podkarpackie), zatrzymali trzech obywatela Ukrainy, którzy okazali jako środki finansowe na pobyt w Polsce banknoty do gier planszowych.

W miniony weekend, na przejściu granicznym w Medyce i Krościenku trzykrotnie próbowano wprowadzić w błąd funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej.

Obywatele Ukrainy w wieku 25, 36 i 55 lat stawili się do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni przez funkcjonariuszy  o okazanie środków płatniczych na pobyt w Polsce. Wówczas okazali banknoty do gier planszowych.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat.

Oprócz zarzutów karnych otrzymali również administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski i wrócili na Ukrainę. Atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych