Garaże przy ul. Łokietka w Rybniku | fot. Google Maps

W sobotę rano do policji dotarła informacja o zwłokach leżących za garażami przy ul. Łokietka w Rybniku. Prawdopodobnie jest to ciało 19-letniej dziewczyny. Policja szuka świadków i przepytuje okolicznych mieszkańców.

O odnalezieniu zwłok w Rybniku poinformował Dziennik Zachodni. Według nieoficjalnych informacji, za garażami przy ulicy Łokietka doszło do zabójstwa nastoletniej dziewczyny. Policja jednak nie chce potwierdzić tych informacji.

Starsza sierżant Anna Karkoszka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku informuje tylko, że zwłoki zostały znalezione rano, a na miejscu czynności przeprowadził już prokurator. – Nic więcej nie mogę powiedzieć, ze względu na trwające działania policji – mówi Karkoszka.

Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze odwiedzają w domach mieszkańców pobliskich ulic – Powstańców, Sybiraków oraz Żorskiej i wypytują, czy w nocy nie działo się nic szczególnego, szukają świadków. Być może doszło bowiem do morderstwa.

źródło: WP / Dziennik Zachodni / Gazeta.pl