Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili i zranili nożem 60-letniego mężczyznę. Odpowiedzą za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia około godz.17.00 w centrum Łodzi. Do mieszkania, w którym przebywał 60-letni łodzianin wraz z dwójką przyjaciół wtargnęło dwóch mężczyzn: 29-letni pasierb 60-latka i jego 28-letni kolega. Mężczyźni byli pijani i wywiązała się awantura pomiędzy 29-latkiem, a jego 60-letnim ojczymem. Poszło o sprawy rodzinne.

– W pewnej chwili 29-latek wraz ze swoim 28-letnim kolegą zaatakowali 60-latka. Napastnicy przewrócili mężczyznę na podłogę, kopali go i zadali mu kilka ciosów nożem. Po kilkunastu minutach napastnicy wezwali do rannego mężczyzny pogotowie. Mężczyzna został hospitalizowany – informuje mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik łódzkiej policji.

Gdy pod wskazanym adresem pojawili się policjanci, sprawcy próbowali im wmówić, że znaleźli pokrzywdzonego na klatce schodowej. Policjanci bardzo szybko obalili ich wersję. Notowani wcześniej za podobne przestępstwa 28- i 29-latek zostali zatrzymani. Byli nietrzeźwi, mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zebrane dowody pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponieważ sprawcy działali w warunkach tzw. recydywy, może grozić im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych.