Służba w policji jest nieustannie związana z narażeniem życia i zdrowia tych, którzy wykonują swoje codzienne obowiązki. Poza niebezpieczeństwami, które są wpisane w ryzyko zawodowe, zdarzają się również sytuacje bardzo nieprzewidywalne, a nawet i zabawne. Z dość niecodzienną interwencją mieli ostatnio do czynienia policjanci katowickiego oddziału prewencji.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford Mondeo. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania ani dowodu rejestracyjnego forda. Mężczyzna zadzwonił więc do swojego kolegi, prosząc o dostarczenie na miejsce kontroli zapomnianego dokumentu.

W międzyczasie mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie pasażera. Przeprowadzili kontrolę osobistą, w wyniku której znaleźli przy mężczyźnie 5 woreczków strunowych z przeszło 10 gramami amfetaminy. Pasażer forda został zatrzymany.

Na miejsce dotarł kolega kierowcy pojazdu, który dostarczył dowód rejestracyjny samochodu. Policjanci wylegitymowali go i po chwili okazało się, iż jest poszukiwany listem gończym przez Wojskowy Sąd Garnizonowy w Szczecinie, w związku z czym również i jego zatrzymano.

Dalsze czynności z zatrzymanymi policjanci wykonywali już w komisariacie. Kiedy stróże prawa sporządzali dokumentację, do komisariatu przyszedł brat zatrzymanego za posiadanie narkotyków. Przyznał, że amfetamina należy do niego i to on przekazał ją zatrzymanemu, by ten jedynie przewiózł ją we wskazane miejsce. Mężczyzna również został zatrzymany. Odpowie za udzielenie środków odurzających innej osobie.