Prokuratura Krajowa postawiła zarzuty sędzi Wiesławie B.-M. ze Szczecina. W czerwcu 2017 roku, kobieta została przyłapana na oszustwie. Sędzia przeklejała promocyjne ceny z przewodników turystycznych i naklejała je na egzemplarze w ofercie regularnej. Swoim działaniem „doprowadziła hipermarket do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 złotych”.

Wiesława B.-M. podejrzana jest o oszustwo. Doszło do niego 23 czerwca ubiegłego roku na terenie jednego z hipermarketów pod Szczecinem. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej sędzia doprowadziła hipermarket do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 złotych.

– Poprzez naklejenie na trzy przewodniki turystyczne cen 4,99 złotych za sztukę z innych produktów, zamiast rzeczywistych kwot 14,99 złotych za sztukę, sędzia wprowadziła w błąd pracownika sklepu obsługującego kasę. Przechodząc za linię kas i płacąc za zakupione towary niższą cenę, sędzia działała na szkodę pokrzywdzonego hipermarketu – informuje Prokuratura Krajowa.

Ogłoszenie zarzutów sędzi i przesłuchanie jej w charakterze podejrzanej było możliwe po tym, jak prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, niespełna miesiąc po zdarzeniu, złożył wniosek o zezwolenie na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej. Sędzia nie może być pociągnięty do odpowiedzialności bez zezwolenia właściwego sądu dyscyplinarnego.

Sąd Dyscyplinarny w Łodzi 21 sierpnia 2017 roku w całości uwzględnił wniosek złożony przez prokuratora i zezwolił na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędzi Wiesławy B.-M.