Wydali 60 tysięcy w dwa dni | fot. Policja

Kryminalni z Czechowic-Dziedzic zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do jednego z prywatnych mieszkań. Łupem złodziei padło 85 tysięcy zł. Sprawcy postanowili się dobrze zabawić. W ciągu zaledwie dwóch dni wydali ponad 60 tysięcy zł. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło końcem zeszłego tygodnia. Przy pomocy uprzednio skradzionego klucza, nastolatkowie włamali się do mieszkania w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Tetmajera. Skradli gotówkę w kwocie 85 tysięcy zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci poszukiwali włamywaczy. Szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mogą mieć trzej młodzi czechowiczanie w wieku od 16 do 18 lat. Najmłodszego z nich stróże prawa zatrzymali w Cieszynie. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka. W czasie jego przeszukania mundurowi odnaleźli skradzione 16 tysięcy zł.

Już następnego dnia śledczy zatrzymali dwóch jego wspólników w wieku 18 lat. Jeden z nich zatrzymany został w czechowickim hotelu, gdzie policjanci odnaleźli część zrabowanej gotówki oraz liczne rzeczy, które sprawcy zdążyli kupić za skradzione pieniądze. Gotówkę postanowili bowiem wydać w szybkim tempie, na własne przyjemności.

W pokojowym hotelu zabezpieczono wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, w tym 2 najnowsze smartfony o wartości 12 tysięcy zł, markową odzież, perfumy i kosmetyki. Śledczy przechwycili także środki odurzające – amfetaminę i marihuanę. Zatrzymani 18-latkowie zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj są już po zarzutach.

Kryminalni z czechowickiego komisariatu ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze dwa inne włamania do mieszkań. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz do 10 lat więzienia. Odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Nieletni za swój czyn tłumaczyć się będzie przed sądem rodzinnym.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci planują zatrzymania wspólników nastolatków, którzy korzystali ze zrabowanych pieniędzy i, tak jak oni, wydawali skradzioną gotówkę.