Więzienie | Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Sąd aresztował 32-letniego Mariusza L. na okres 2 miesięcy. Miał on grozić i szarpać mężczyznę, oraz zmusić go do zakupu piwa wartego 2 zł. Z racji tego, że był już wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał za swoje czyny jako recydywista.

Mariuszowi L. zostały przedstawione dwa zarzuty. – Pierwszy z nich wiąże się z popełnieniem przestępstwa wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Bytowie, a które polegało na doprowadzeniu pokrzywdzonego przemocą poprzez szarpanie za odzież oraz grożenie pozbawieniem życia do zakupu na rzecz Mariusza L. jednego piwa o wartości 2 PLN. – mówi Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku

– Drugi natomiast z kierowaniem krótko przed popełnieniem wymuszenia rozbójniczego przez Mariusza L. wobec tego samego pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia – dodaje Wnuk.

Mariusz L. był uprzednio wielokrotnie karany sądownie. W związku z obecnie stawianymi mu zarzutami będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa, a więc w ramach recydywy. W toku przesłuchania przed sądem przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. 32-latkowi grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 15.