Boguszowscy policjanci około godziny 3 w nocy otrzymali informację o kolizji drogowej. Sprawca chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy został zatrzymany.

Okazało się, że 23-latek zamieszkały w Boguszowie-Gorcach nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i jechał samochodem marki volvo w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u niego 2,45 promila alkoholu we krwi.

Ponadto w bagażniku pojazdu kierowanego przez nietrzeźwego mężczyznę policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. Były to głównie części i akcesoria samochodowe oraz studzienka kanalizacyjna. Wobec zaistniałej sytuacji samochód, którym kierował 23-latek został przez mundurowych zabezpieczony do celów procesowych na parkingu strzeżonym.

Podczas czynności z kierującym policjanci udowodnili mężczyźnie, że na przełomie ostatniego miesiąca w Boguszowie-Gorcach dokonał także zniszczenia i kradzieży lusterek zewnętrznych trzech pojazdów. Straty właściciele oszacowali łącznie na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych przestępstw oraz wykroczeń, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego pasażera. 23-letni boguszowianin był poszukiwany przez sąd za paserstwo oraz kradzieże i najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.