W przepompowni ścieków w Sworawie, dokonano makabrycznego odkrycia – informuje Dziennik Łódzki. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Poddębicach znaleźli ciało noworodka. Trwa śledztwo.

Jak informuje dziennik, martwe dziecko zostało zauważone 24 stycznia około godziny 12.00. Był to płód o wielkości 28 centymetrów, co sugeruje 32. tydzień ciąży.

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli ustalić dokładny wiek dziecka oraz da odpowiedź na pytanie o jego zdolności do samodzielnego przeżycia.

Policjanci szukają kobiet, które w tym okresie były w ciąży i mogły pozbyć się dziecka w sposób niezgodny z prawem. – Dzielnicowi sprawdzają wszystkie młode dziewczęta, rozpytując rodziny, czy ktoś nie widział w ostatnim czasie kobiet w ciąży. Powiadomione zostały też okoliczne szpitale oraz przychodnie zdrowia, gdzie sprawdza się karty ciąży kobiet będących w połogu – tłumaczy asp. szt. Elżbieta Tomczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

źródło: Dziennik Łódzki