To on napadł na 14-latkę | fot. Policja

Policjanci z Katowic poszukują mężczyzny, podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej 14-latki. Napastnik kilka dni temu złapał na klatce schodowej 14-latkę za twarz, a gdy dziewczynka się wyrwała, mężczyzna uciekł. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek 18 stycznia około 14.40 na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, za 14-latką do klatki schodowej bloku, a następnie do windy, wszedł mężczyzna. Gdy dziewczynka opuszczała windę, on wysiadł za nią. W pewnym momencie zaatakował nastolatkę, chwytając ją za twarz. Dziewczynka wyrwała się napastnikowi, który uciekł z bloku.

Kryminalni przesłuchali świadków oraz przejrzeli zapisy monitoringu miejskiego i placówek handlowych. Publikujemy wizerunek mężczyzny, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat tego zdarzenia, lub mogące pomoc w ustaleniu tożsamości poszukiwanego, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic.