Śledczy poszukują odpowiedzi na pytanie dlaczego, dwójka niewinnych dzieci została brutalnie zamordowana. Według wstępnych ustaleń, to 34-letnia Natalia W. – matka dziewczynek – zabiła je z zimną krwią. Następnie nieskutecznie próbowała popełnić samobójstwo i trafiła w ciężkim stanie do szpitala w Lubinie.

Do tragedii doszło wcześnie rano, we wtorek 23 stycznia. Nieoficjalnie wiadomo, że między 3 a 4 nad ranem, matka najpierw zadźgała nożem młodszą, 13-miesięczną Laurę, a później zabiła 12-letnią Emilię.

Prawdopodobnie krzyk młodszej siostry obudziły Emilię. 12-latka jednak nie zdążyła uciec, bo matka rzuciła się na nią nożem i zadała jej kilka ciosów. Ciężko ranna dziewczynka upadła na podłogę i wykrwawiała się przez kilka godzin. Zwyrodniała matka po dokonaniu tej zbrodni sama próbowała się zabić.

Kilka minut po 7.00 do domu próbował wejść pan Wojciech, głowa rodziny. Wracał z nocnej zmiany z kopalni. Przez kilkadziesiąt minut dobijał się do drzwi, ale nikt nie odpowiadał. W końcu na miejscu pojawił się dzielnicowy, który zdecydował o wezwaniu ślusarza. Po rozcięciu zamków, po godz. 12.00 dokonano makabrycznego odkrycia.

Młodsze dziecko niestety już nie żyło. Starsza z córek dawała jeszcze oznaki życia i trafiła do szpitala, podobnie jak ciężko ranna matka. Niestety, kilka godzin później 12-latka zmarła. Natalia W. leży w lubińskim szpitalu do chwili obecnej.

Dziennikarze Fakt24 dotarli do mieszkańców osiedla, którzy znali rodzinę. W jednym mieszkańcy są zgodni – to byli spokojni i porządni ludzie. Na osiedlu mieszkali od nieco ponad roku i ze wszystkimi sąsiadami żyli w zgodzie. Feralnej nocy część z nich słyszała dziecięce krzyki, ale je zignorowała.

– Słychać było krzyki dzieci w nocy. Nie wiem jak to możliwe, że nikt z sąsiadów się tym nie zainteresował – mówi Faktowi jeden z mieszkańców osiedla. – Faktycznie, około 3 w nocy przebudziłem się i słyszałem jakieś dziwne dźwięki za ścianą, ale nie wzbudziły moich podejrzeń i po chwili zasnąłem z powrotem – opowiada sąsiad mieszkający na przeciwko rodziny.

źródło: Fakt24