Więzienie | Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Po kłótni z kolegą przyszedł na komendę, aby poinformować policjantów, że jego 38-letni kompan jest poszukiwany. Policjanci ustalili, że sam zgłaszający również był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel, skąd zostaną przewiezieni do zakładu karnego.

W środę przed godziną 2.00 do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyszedł zdenerwowany 59-latek, który chwilę wcześniej pokłócił się ze swoim 38-letnim kolegą. Mieszkaniec Olsztyna wiedząc, że jego młodszy kolega jest poszukiwany przez organy ścigania postanowił powiadomić policję o miejscu jego przebywania.

W trakcie przyjmowania zawiadomienia, policjanci sprawdzili dane zgłaszającego w policyjnych systemach. Po chwili, okazało się, że zgłaszający również ma problemy z prawem. Był także poszukiwany do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za nieopłacone kary grzywny.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany przez zgłaszającego adres i zatrzymali jego 39-letniego kolegę. Mężczyzna podobnie jak zgłaszający był poszukiwany do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za wykroczenia, które popełnił na terenie Mławy.

Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, każdy z nich miał po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Koledzy już trafili do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe dwa tygodnie.