21–latek został zatrzymany przez policjantów, po tym jak kilka minut wcześniej, usiłował skraść w sklepie z elektroniką smartwatcha o wartości 900 złotych. Sprawca został zauważony przez ochronę sklepu, która próbowała go zatrzymać. Mężczyzna zbiegł, pozostawiając plecak z łupem oraz kurtkę i koszulkę. Policjanci zatrzymali go w pobliskim zagajniku.

20 stycznia w jednym ze sklepów na terenie Głogowa, 21-letni jak się później okazało mężczyzna, usiłował dokonać kradzieży sprzętu elektronicznego. Jego celem stał się elektroniczny zegarek z komputerem tzw. smartwatch. Wybrał stosunkowo drogi model o wartości prawie 900 złotych. Kiedy usiłował wynieść łup, został zauważony przez ochronę sklepu.

Sprawca zdołał się wydostać ze sklepu. Szarpiąc się z obsługą, pozostawił jednak kurtkę oraz koszulkę, z których uwolnił się uciekając. Na miejscu porzucił również plecak ze skradzionym smartwatchem. Policjanci, którzy pierwsi otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży, podczas penetracji terenu, zatrzymali podejrzanego. 21-latek ukrywał się w pobliskim zagajniku, bez odzieży wierzchniej. Okazało się, że jest mieszkańcem powiatu polkowickiego.

Zatrzymany przyznał się do winy i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności