Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem 21 stycznia około godziny 13:00 kierowcy podejrzewanego o śmiertelne potrącenie pieszych i drugiego mężczyzny mającego związek z tym zdarzeniem. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie zakryty był folią.

20 stycznia około godziny 22:50 w Świdniku doszło do potrącenia trzyosobowej rodziny. 36-letnie małżeństwo oraz ich 10-letni syn zginęli na miejscu. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu nie było żadnych naocznych świadków. Ofiary zostały odnalezione przez przechodniów.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Powołano także specjalną grupę, która skoncentrowała się na ustaleniu jaki pojazd brał udział w zdarzeniu oraz tożsamości zbiegłego kierowcy.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania skutkowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 17 i 21 lat. Na posesji jednego z nich w zamkniętym garażu policjanci znaleźli samochód, który dokładnie zakryty był folią. Okazało się, że pojazd posiada poważne uszkodzenia, które mogą świadczyć, że brał udział w wypadku. Pojazd poddawany jest oględzinom, a biegli w tej chwili weryfikują czy uszkodzenia maja związek z przedmiotowym zdarzeniem.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowy Sączu. Uprzednio w placówce  zdrowotnej pobrano im krew celem przebadana na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi. Czynności procesowe z udziałem zatrzymanych będą wykonywane po uzgodnieniach z prokuraturą.