35-letni Artur W. miał znęcać nad matką – szarpać ją i bić przy użyciu m.in. szklanej popielnicy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Mężczyzna na wniosek prokuratora trafił do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do co najmniej 5 lat.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie nadzoruje postępowanie przeciwko Arturowi W. Według ustaleń śledczych, 35-letni mężczyzna od lutego 2013 znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 62-letnią matką.

– Podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wszczynał w domu awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, opluwał, zakłócał nocny wypoczynek, wymuszał pieniądze grożąc popełnieniem samobójstwa. Ponadto szarpał i bił pokrzywdzoną, niejednokrotnie używając przy tym szklanej popielnicy – tłumaczy Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury.

W grudniu zeszłego roku Artur W. dokonał rozboju na matce. – Grożąc pobiciem, wymachując pięściami, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie ponad 200 zł – podkreśla Mazur-Prus. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 35-letni mężczyzna odbywał już wcześniej karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, więc obecnie działał w warunkach recydywy.

Przeczytaj również: