Wczoraj w Świdniku doszło do śmiertelnego potrącenia, w którym zginęła 3-osobowa rodzina: 36-letnia kobieta i mężczyzna oraz ich 10 letni syn. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanym uciekł z miejsca zdarzenia. Przez całą noc na miejscu pracowali funkcjonariusze, którzy ustalali przebieg tego wypadku oraz zabezpieczali ślady.

– Najprawdopodobniej doszło do potrącenia trójki pieszych przez samochód przemieszczający się od strony skrzyżowania z drogą krajową nr 75 u podnóża Justu w kierunku skrzyżowania z drogą powiatową łączącą Łososinę Dolną z Młynnem koło Limanowej – mówi oficer dyżurny sądeckiej policji w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji została powołana specjalna grupa, w której skład wchodzą policjanci z Komendy Miejskiej z Nowego Sącza, z Komendy Wojewódzkiej Policji jak również z jednostek ościennych. Policjanci analizują i sprawdzają ewentualne trasy jakimi mógł oddalić się poszukiwany kierowca. Apelujemy również do osób, które mogą przyczynić się do zatrzymania kierowcy o kontakt z policją pod numer 18-442-4630 lub  997.