Szkoła | fot. Pixabay

58-letni nauczyciel z Wyrzyska w powiecie pilskim został oskarżony przez prokuraturę o obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia oraz poddania się innej czynności seksualnej. Jak donosi Głos Wielkopolski, mężczyzna przyznał się do winy.

– O sprawie zawiadomili rodzice nastolatki, których zaniepokoiło zachowanie córki – informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

14-letnia dziewczyna została przesłuchana przed sądem. Jej zeznania jak i inne materiały dowodowe nie pozostawiały wątpliwości, że doszło do molestowania. Przesłuchano również 58-letniego nauczyciela.

– Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia – dodaje Magdalena Mazur-Prus. Za obcowanie z małoletnią grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura wnioskowała o areszt dla mężczyzny, wniosek nie został uwzględniony przez sąd. Zastosowano wobec niego dozór policji połączony z nakazem opuszczenia miejsca dotychczasowego zamieszkania a także poręczenie majątkowe i zawieszenie w wykonywaniu zawodu. Nauczyciel ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

źródło: Głos Wielkopolski