17-latek z Limanowej nie oparł się pokusie i usiłował zabawką przypominającą broń dokonać rozboju, ukradł wózek inwalidzki, a nawet papugę falistą.

15 stycznia w południe w Limanowej do apteki wszedł młody mężczyzna, który rozsunął kurtkę, wyjął zabawkę przypominającą broń i zażądał od aptekarki wydania pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, nastolatek przeładował broń, wystrzelił z pistoletu na kulki po czym wybiegł.

Tego samego dnia około godziny 19.00 z klatki schodowej z jednego z bloków młody mężczyzna ukradł elektryczny wózek inwalidzki i uciekał nim ulicami Limanowej. Kiedy właściciele zauważyli kradzież ruszyli za złodziejem. Nastolatek w obawie przed złapaniem porzucił swoją zdobycz i uciekł.

Policjanci ustalili tożsamość złodzieja i zatrzymali 17-latka, który przyznał się do wyżej wymienionych czynów. Nadto, w jego mieszkaniu funkcjonariusze  znaleźli również papugę falistą, którą prawdopodobnie ukradł z klatki schodowej domu pomocy społecznej. 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, z którego uciekł już… 23 razy. Teraz jego sprawą zajmie się Sąd.