Szpital | fot. Pixabay

Prokuratura w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 9-miesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu w Legnicy. Chłopiec został tam przywieziony karetką pogotowia z Kamiennej Góry. Miał ciężki uraz głowy. Mimo natychmiastowej operacji lekarze nie zdołali go uratować.

Chłopiec trafił na oddział ratunkowy szpitala w Legnicy w czwartek o godz. 19:30. Jego stan był bardzo ciężki.

– Miał poważny uraz głowy, dlatego natychmiast został poddany operacji neurochirurgicznej. Niestety, mimo podjętych działań, chłopca nie udało się uratować – powiedział Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy legnickiego szpitala w rozmowie z lokalnym portalem regionfan.pl.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w kierunku narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. – Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia, sprawdzając, kto opiekował się dzieckiem i w jakich warunkach przebywało – powiedział asp. szt. Grzegorz Szewczyk, rzecznik prasowy policji w Kamiennej Górze.

Na ciele chłopca nie stwierdzono widocznych obrażeń zewnętrznych. Przyczyna zgonu będzie znana dopiero po sekcji zwłok, która ma być wykonana w przyszłym tygodniu. Na razie prokuratura nie informuje, czy ktoś w tej sprawie został zatrzymany.

źródło: Polsat News