Wjechał w policyjny radiowóz | fot. Policja

Codziennie bardzo wielu policjantów, w służbie, naraża swoje życie i zdrowie, nie tylko podczas bohaterskich akcji ratowniczych, ataków przestępców, ale przede wszystkim podczas zwykłych interwencji. Tak, jak dzielnicowi, w których radiowóz wjechał pijany kierowca.

W miniony wtorek po południu dyżurny żuromińskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie Lubowidz-Brudnice. Na miejsce natychmiast pojechały najbliższe patrole. Na miejscu okazało się, iż kierujący fiatem seicento doprowadził do czołowego zderzenia z hondą. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierowca seicento oraz kierująca hondą, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

W trakcie wykonywani czynności na miejscu wypadku, w oznakowaną policyjną skodę uderzył nissan. Siła uderzenia była tak duża, że auto uderzyło zarówno w seicento i hondę, które brały udział w pierwszym wypadku. W chwili uderzenia w radiowozie siedzieli dzielnicowi z posterunku w Lubowidzu. Obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala w Żurominie. Do szpitala trafił także 52-letni kierowca nissana, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Lekkich obrażeń ciała doznał także policjant z żuromińskiej drogówki.

Jak się okazało, pijany był zarówno 34-letni kierowca seicento, który uczestniczył w pierwszym zdarzeniu, jak i 52-letni kierowca nissana, który uderzył w radiowóz. Od obu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w celu potwierdzenia wstępnych wyników. Obaj kierowcy muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną. Jeden z rannych policjantów ze złamaną nogą pozostał w szpitalu na dalsze badania.