Aktorzy zachęcają do pracy w policji | fot. Policja

Aktorzy znani między innymi z filmów kryminalnych zachęcają młodzież do wstępowania w szeregi Policji. To kolejna odsłona akcji Komendy Stołecznej Policji „Ty też możesz”. Akcja skierowana jest do uczniów klas maturalnych. Ma zachęcić młodych ludzi do podjęcia służby w stołecznej Policji.

Na terenie garnizonu stołecznego trwa akcja skierowana do uczniów klas maturalnych mająca na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Kolejną jej odsłoną są krótkie filmy z udziałem aktorów znanych między innymi z filmów kryminalnych.

– Cześć tu Patryk Vega, kręcę filmy o policjantach, ty też możesz być jednym z nich, zostań policjantem Komendy Stołecznej Policji – powiedział reżyser filmu „Pitbull”, zachęcając do zasilenia szeregów warszawskich stróży prawa. „Ty też możesz zostać policjantem i rozpocząć służbę w stołecznym garnizonie policji, nabór trwa, złóż dokumenty, przejdź postępowanie kwalifikacyjne i załóż niebieski mundur” – czytamy w wiadomości opublikowanej przez stołeczną policję na Twitterze. Młodzież do podjęcia służby w stołecznej Policji zachęcają również Olga Bołądź i Piotr Stramowski.

Od kilku miesięcy policjanci z poszczególnych komend rejonowych i powiatowych uczestniczą również w spotkaniach z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych. Wcześniej został przygotowany folder promujący pracę w policji, który jest rozdawany zainteresowanym uczniom przez czynnych policjantów i policjantki podczas spotkań w szkołach. Znalazły się w nim najważniejsze informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat. W publikacji zostały zawarte także informacje dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz porady ekspertów i odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.