Poszukiwani za dokonanie rozboju | fot. Policja

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie rozboju i pobicia mężczyzny, do którego doszło 19 listopada 2017 roku w Warszawie na rogu ulic Świętokrzyska–Mazowiecka. W trakcie zajścia skradziony został złoty łańcuszek wart około 26 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że około godziny 2.36 na chodniku spotkała się przypadkiem grupa składająca się z 8 mężczyzn oraz trzech kobiet i grupa trzech przyjezdnych mężczyzn. Między dwoma mężczyznami z dwóch grup doszło do wymiany słów. Nagle między kłócącymi się mężczyznami doszło do rękoczynów.

– Zaczęli się bić. W bójkę szarpiących się mężczyzn włączył się drugi napastnik, mający około 180 cm. wzrostu ubrany w granatową kurtkę, który ciosami od tyłu zaatakował pokrzywdzonego zrywając mu z szyi złoty łańcuch. W wyniku zadanych ciosów pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń twarzy m.in. w postaci złamania kości nosowej – mówi Robert Koniuszy ze stołecznej policji.

Prócz sprawcy rozboju wskazanego policjanci poszukują jeszcze dwóch mężczyzn biorących udział w pobiciu pokrzywdzonego. – Jest to mężczyzna mający około 170 cm wzrostu, blondyn ubrany w ciemne jeansy, białą koszule z kołnierzykiem i ciemną zimową kurtkę z kapturem obszytym futrem oraz mężczyzna mający około 180 cm wzrostu, bardzo krótko ostrzyżony, ubrany w ciemne jeansy oraz czarną kurtkę – dodaje Koniuszy

Przebieg całego zdarzenia został zarejestrowany przez kamery monitoringu, na których widać sylwetki oraz twarze osób podejrzanych. Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na ich temat proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie