fot. Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły zażądał od seniorki pieniędzy, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Gdy pokrzywdzona przekazała mu kilkadziesiąt złotych, napastnik jeszcze uderzył ją w twarz i uciekł.

Do zdarzenia doszło na początku stycznia br. przy ulicy Wojska Polskiego w Pile. W godzinach porannych nieznany sprawca zaatakował ponad 60-letnią mieszkankę Piły. W pewnym momencie napastnik podszedł do seniorki, chwycił za ramię i zażądał, aby dała mu pieniądze. Gdy starsza pani przekazała mężczyźnie kilkadziesiąt złotych, sprawca uderzył pokrzywdzoną w twarz i uciekł. Kobieta ze złamanym nosem i obrażeniami twarzy trafiła pod opiekę lekarzy.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o rozbój, a także miejsce jego przebywania. 5 stycznia w godzinach porannych kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Piły i przewieźli prosto do policyjnego aresztu – mówi podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Sprawca przyznał się on do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Na wniosek prokuratury wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 12 lat.