fot. Pixabay

Zarzuty usiłowania zabójstwa dzieci i znęcania się na nimi ze szczególnym okrucieństwem usłyszała matka dwójki chłopców i jej partner. Mężczyzna będzie również sądzony za gwałt na chłopcach, którzy w chwili popełnienia czynu mieli 7 i 9 lat.

Jednak to nie wszystkie zarzuty, jakie drawska prokuratura postawiła oskarżonym. Zwyrodniała matka i jej partner usłyszeli także zarzuty zabójstwa, fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku którego doszło do bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia i życia. Obojgu podejrzanym grozi dożywocie.

– Dzieci były nie tylko wyzywane, brutalnie bite i kopane, ale również zmuszane do różnych zachowań, które niewątpliwie stanowiły formę maltretowania i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, takich jak długotrwałe siedzenie w zimnej wodzie – mówi Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku

– Działania oskarżonych cechowała wyjątkowa brutalność. Charakter, ilość i rodzaj obrażeń wskazują na to, że sprawcy, działając z zamiarem ewentualnym, czyli przewidując możliwość i godząc się na to, usiłowali pozbawić życia pokrzywdzonych – dodał.

Załęski poinformował także, że dzieci były wielokrotnie „zmuszane do czynności seksualnych”. Koszmar 7- i 9-latka trwał od od stycznia do marca 2016 r. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedno z dzieci trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Lekarze nie uwierzyli tłumaczeniom matki, że chłopca pobili rówieśnicy. Personel zawiadomił policję, a matka dzieci i jej konkubent trafili do aresztu.

źródło: Wirtualna Polska