Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie napaści na 14-letnią dziewczynkę, pochodzenia tureckiego, do której doszło w czwartek na warszawskiej Ochocie. Napastnik – jak donosiły media – miał krzyczeć: „Polska dla Polaków”.

Jak poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, śledztwo prowadzone jest w sprawie „stosowania przemocy wobec małoletniej pokrzywdzonej”. Dziewczynka jest pochodzenia tureckiego.

Prokurator dodał, że z relacji ojca 14-latki wynika, iż do ataku doszło gdy wracała ze szkoły. Podszedł do niej – relacjonował Łapczyński – ok. 40-letni mężczyzna, użył słów wskazujących na jego niechęć do dziewczyny z powodu przynależności narodowej i – jak dodał prokurator – „dopuścił się wobec niej zachowania o znamionach co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej”.

– Na tym etapie śledztwa, z uwagi na jego dobro, dopóki pokrzywdzona nie zostanie przesłuchana i nie uzyskamy od niej procesowej relacji, nie informujemy o przebiegu zdarzenia, w tym szczegółach zachowania sprawcy, ani odniesionych przez 14-latkę obrażeniach. Mogę jedynie powiedzieć, że są to powierzchowne obrażenia naskórka – dodał Łapczyński.