Nóż | fot. Policja

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 45-latka, który podczas interwencji ruszył w ich kierunku z nożem. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.

– Oficer dyżurny z komisariatu w Częstochowie otrzymał zgłoszenie interwencji domowej w jednym z bloków w dzielnicy Ostatni Grosz. Powodem była awantura między matką i synem na tle spożywania alkoholu – mówi podkom. Marta Ladowska z częstochowskiej policji.

W pewnym momencie pijany i pobudzony 45-latek chwycił za leżący na stole nóż i ruszył z nim w kierunku mundurowych. – Agresor nie reagował na polecenia policjantów. Został jednak szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki – dodaje Ladowska.

Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy policji. Decyzją sądu podejrzany trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.