fot. Google Maps

Do ataku o podłożu rasistowskim na 14-letniej dziewczynce, miało dojść 3 stycznia na warszawskiej Ochocie. Informację o zdarzeniu umieściła mieszkanka dzielnicy na jednej z facebookowych grup. Z relacji kobiety wynika, że sprawcy zaatakowali dziewczynkę dlatego, że miała ciemny kolor skóry. Krzyczeli przy tym „Polska dla Polaków”. W wyniku napaści 14-latka trafiła do szpitala. Sprawą zaś zajęła się policja.

Jedna z mieszkanek Ochoty opisała na facebookowej grupie zdarzenie, w którym ofiarą padła 14-letnia dziewczynka. Do zdarzania miało dojść na ulicy Słupeckiej około godziny 16.00. Z relacji internautki wynika, że powodem napaści był ciemny odcień skóry dziecka. Podczas ataku, sprawcy mieli zaś wykrzykiwać rasistowskie hasła. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala, a jej ojciec zawiadomił policję.

Podkom. Edyta Wisowska, oficer prasowy z Komendanty Rejonowej Policji Warszawa III potwierdziła, że jednostka otrzymała zawiadomienie w sprawie napaści – Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą intensywne czynności, aby ustalić przebieg tego zdarzenia oraz osobę, która mogła mieć związek z napaścią. Sprawa jest dla nas niezwykle ważna i traktowana w sposób priorytetowy – zapewniała podkom. Wisowska. Ze względu na dobro dziecka oraz śledztwa nie chciała jednak ujawnić szczegółów zdarzenia. Nie wiadomo również jakiego rodzaju obrażeń doznała dziewczynka ani czy nadal przebywa w szpitalu.

źródło: Fakt24